Zdobądź LAUR EKOGMINY!

Podczas tegorocznej konferencji EKOGMINA 2023, która odbędzie się w dniach 30 – 31 marca zostaną wręczone statuetki i certyfikaty LAUR EKOGMINY dla najciekawszych zielonych inwestycji zrealizowanych w gminach w 2022 roku. Jak zgłosić inwestycję do konkursu – poniżej przedstawiamy zasady.

 

 

LAUR EKOGMINY

 

Konkurs dla małych i średnich gmin na najbardziej zrównoważone przedsięwzięcia zrealizowane w 2022 roku.

 

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego może pochwalić się ciekawymi i efektywnymi zielonymi inwestycjami. Taki realizacjom sprzyjają programy unijne oraz rządowe, które współfinansują ekologiczne inwestycje poprawiające czystość, wody, powietrza i ziemi w gminach. Jak samorządy wykorzystują to finansowanie?

 

Firma BIOPRO od lat wspierająca samorządy w realizacji projektów z dbałością o ochronę środowiska naturalnego i bioróżnorodności, w ramach organizowanej konferencji EKOGMINA 2023 zaprasza do udziału w konkursie o LAUR EKOGMINY.

 

„Współpracując z wieloma gminami widzimy, ile dobrych dla środowiska i klimatu inwestycji jest realizowanych. To zainspirowało nas do zainicjowania konkursu, który wyróżni najciekawsze z nich. Nie ma dla nas lepszego czasu niż konferencja Ekogmina, która od pierwszej edycji łączyła samorządy z branżą tworząc platformę wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wzajemnej inspiracji” – mówi prezes spółki BIOPRO, Jacek Falkowski.

 

Celem konkursu LAUR EKOGMINY jest pokazanie najlepszych praktyk zielonych inwestycji zrealizowanych przez polskie małe i średnie gminy w 2022 roku. Wyróżnione zostaną najciekawsze i najbardziej zrównoważone przedsięwzięcia w czterech kategoriach:

 

  • Czysta woda
  • Czyste powietrze
  • Czysta ziemia
  • Zielona edukacja

 

Do konkursu inwestycję może zgłosić zarówno sama gmina, jak i inny podmiot, chcący docenić dany samorząd. O tym, które gminy zostaną wyróżnione LAUREM EKOGMINY zadecyduje Kapituła Konkursowa na podstawie oceny merytorycznej złożonych wniosków.

 

Ponadto kategorię „Zielona Edukacja” patronatem objęła fundacja Biznes dla Klimatu. Jak mówi prezeska fundacji Sylwia Molewska: „Zależy nam na tym, by wyróżniać te gminy, które aktywnie działają na polu edukacji ekologicznej i podejmują działania zwiększające świadomość i wiedzę lokalnej społeczności w zakresie zmiany klimatu. Pokazując dobre praktyki chcemy zainspirować wszystkie samorządy, by wspólnie chronić to, co mamy najcenniejsze – naszą Planetę”.

 

Co zrobić, żeby zgłosić inwestycję lub działania edukacyjne?

 

 

Zgłoszenia zbierane są do 5 marca (godz. 23.59).

Laureaci zostaną poinformowani o przyznaniu wyróżnienia Laur Ekogminy.

Oficjalne ogłoszenie Laureatów oraz wręczenie statuetek i certyfikatów nastąpi podczas konferencji Ekogmina 30 marca 2023 roku w Gdańsku.

 

 

 

Regulamin konkursu LAUR EKOGMINY